48 umre yolcusu ilçe terminalinden dualarla uğurlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı kontenjanından kutsal topraklara gidecek olan Karamürselli 48 umre yolcusu ilçe terminalinden dualarla uğurlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı kontenjanından kutsal topraklara gidecek olan Karamürselli 48 umre yolcusu ilçe terminalinden dualarla uğurlandı.

Karamürsel Belediye Başkanlığı ve İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen uğurlama töreninde umre yolcuları ile yakınları arasında duygusal anlar yaşandı.

Karamürsel terminalinde düzenlenen törene Karamürsel Belediye Başkan Yardımcısı Ali Karacan, Karamürsel İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük, Hacıömerağa Cami Müezzin-Kayyımı Mustafa Kurttaş, Kayacık Cami Müezzin-Kayyımı Nihat Biliş, Fatih Mescidi Müezzin-Kayyımı Mehmet Çetin, Kayacık Cami İmam-Hatibi Şerafettin Başaran ve umre yolcularının yakınları katıldı.

Uğurlama töreninde İlçe Müftülüğü din görevlileri tarafından, kutsal topraklara gidecek olanlara yapmaları gereken konular hakkında bilgiler verdi.

Karamürsel Belediye Başkan Yardımcısı Ali Karacan, umre yolcuları ile tek tek görüşerek hayırlı yolculuklar diledi ve sağlıkla gidip gelmeleri temennisinde bulundu. Başkan Yardımcısı Karacan, “Kutsal mekanlarda ilçemiz halkı ve tüm İslam alemi için dualarınızı eksik etmeyiniz. Çıkmış olduğunuz bu kutsal yolculukta Yüce Mevla’m yolunuzu açık etsin” dedi.

Karamürsel din görevlileri tarafından Kuran-ı Kerim ve ilahilerin okunmasının ardından yapılan duayla umre yolcuları kutsal topraklara uğurlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here