Denizli Umut Çocukları Derneği Engellileri Umre’ye uğurladı

Denizli Umut Çocukları Derneği, onlarca engelli ve ailesini hayırseverlerin yardımıyla kutsal topraklara uğurladı.

Denizli Umut Çocukları Derneği, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da engellileri kutsal topraklara götürüyor. Engelli ve yakınları öğle saatlerinde Çamlık Mahallesi’ndeki Fatih Camisi’nde toplandı. Hayırseverlerin ve kamu kurumlarının desteğiyle görme, bedensel ve zihinsel engelli toplam 33 kişi, düzenlenen Umre gezisiyle kutsal toprakları görmüş olacak. Umre öncesi camide toplanan engellilerin ve ailelerinin heyecanı gözlerinden okundu. Bazı engeliler ağlamamak için kendini güçlükle tutarken, engelliler ellerinde gülleri bir an olsun bırakmadı.

Bedensel engelli olan 17 yaşındaki Meryem Nur Caner, ilk defa gideceği kutsal topraklar için çok heyecanlı olduğunu, oraya gittiğinde herkes için dua edeceğini söyledi. Diğer bir bedensel engelli olan 26 yaşındaki Fadim Irmak ise toprakları çok merak ettiğini belirterek, kendilerine yardımcı olanlara teşekkür etti. Umre’ye gidecek olan diğer engelli vatandaşlar da yakınları ve ülkeleri için dua edeceklerini söylediler.

Umut Çocukları Derneği Başkanı Nesrin Akbeyik, 23 Nisan’da aralarında çocukların da olduğu engellileri Umre’ye götürmenin sevincini yaşadıklarını belirterek, “Geçen yıl 66 kişiyi götürmüştük. Bu dünyada ilk kez oluyor. Bu projeyi anneler çok istedi. Allah’ın izniyle kutsal topraklara gitmek nasip oldu. Engelliler bizden yardım istedi Umre için. Biz de bunu boynumuzun borcu bildik. Özellikle hayırseverlerimiz bize çok yardım etti. Bu güzel engelli kardeşlerimizi hayırseverlerimiz sayesinde Umre’ye götürüyoruz. Kimi hayırsever Umre Babası, kimisi Umre Annesi oldu. Bu insanların belki engelleri var ama şu anda hiç biri engelli değil. Demek ki Allah bu insanları özel davet etti” dedi.

Umre’ye gidecek engelliler daha sonra yakınları ile vedalaşırken, geride kalanlara da el salladılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here