İkinci Umre Kafilesi Diyarbakır’a Döndü

İnzar Hac ve Umre Organizasyonu aracılığıyla kutsal topraklara giden ikinci Umre kafilesi Diyarbakır’a döndü.

DİYARBAKIR – İnzar Hac ve Umre Organizasyonu aracılığıyla kutsal topraklara giden ikinci Umre kafilesi Diyarbakır’a döndü. Umre kafilesini, yakınları ve İnzar Hac ve Umre Organizasyonu yetkileri karşıladı. Umre kafilesinin sevinçli ve heyecan olduğu gözlendi.
Kutsal beldelerde yaşamış oldukları heyecanı paylaşan Rehber TV Genel Yayın Yönetmeni Fikret Gültekin, “Gidip, görmek lazım. Özellikle Kâbe’ye ilk giriş anını herkesin hissetmesi lazım. Peygamberimizin olduğu bir mekânda selam veriyorsunuz, O da sizin selamınızı alıyor. Gerçekten tarifi zor bir durum; gidip, görmek, hissetmek, bir şeyler almak ve hayata tatbik etmek lazımdır. Bütün kardeşlerimize tavsiye ediyorum” dedi.
Elazığ’dan katılan Yılmaz Börü, “Anlatmakla olmuyor, bire bir yaşamak, Beytullah’ı görmek, Peygamberimizin (s.a.v) ravzasını görmek lazımdır. Kesinlikle anlatılacak bir şey değildir. Orayı görmek ve orada yaşamak bambaşka bir hayat veriyor ki insan oradan ayrılmak istemiyor. Ayrılmamız kolay olmadı, hepimiz hüzün içinde ayrıldık. Rabbim bütün Müslümanlara nasip etsin” şeklinde konuştu.
İnzar Hac Ve Umre Organizasyonu yetkilisi Mehmet Şah Duyu, “Bireysel olarak görüşmemde çok memnun kaldıklarını dile getirdiler. Bu organizasyonlar bu şekilde gelişerek, devam edecek inşallah. Kutsal topraklara gidip, gelenlerle hasbihal etmek ve musafahalaşmak çok güzel bir duygudur. Böyle bir şeye vesile olduğumuz için Rabbime hamd ediyorum” ifadelerini kullandı.
Ramazan ayı için de Umre programlarının olduğunu söyleyen Duyu, “Altmışın üzerinde müracaat aldık ve tüm işlemleri tamamladık. Ramazan boyunca oradayız bayramın üçüncü günüde rabbim nasip ederse döneceğiz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here