Sanal Umre Programına Büyük İlgi Gösterildi

Mardin Midyat Nisan Yağmuru Kadınlar Derneği (NİSADER) tarafından bayanlara yönelik düzenlenen ‘Kutsal Mekana Yolculuk’ konferansı büyük ilgi gördü.

Mardin Midyat Nisan Yağmuru Kadınlar Derneği (NİSADER) tarafından bayanlara yönelik düzenlenen ‘Kutsal Mekana Yolculuk’ konferansı büyük ilgi gördü. Programa konuşmacı olarak katılan araştırmacı yazar Murat Erkol tarafından sunulan ‘Sanal Umre’ programı katılımcıları adeta kutsal topraklara götürdü.

Kocatepe İlköğretim Okulu Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe, NİSADER üyeleri ile daire amirlerinin eşleri katılırken, programa konuşmacı olarak araştırmacı yazar Murat Erkol katıldı. Erkol’un sunduğu sanal umre programı izleyenleri Medine ve Mekke’nin manevi havasına götürdü. Yer yer duygulu anların yaşandığı etkinlikte, bazı bayanların göz yaşlarını tutamadığı görüldü. Erkol, katılımcılara sanal umre yaptırarak umre ile ilgili önemli ayrıntılara yer verdi. Erkol, “Gerekli ön bilgileri aldıktan sonra umre ziyaretinin daha başka olacağını umuyorum. Kutsal mekanların tarihçesini bilmeliyiz. Nerede ne yapmamız gerektiği iyi bilinmeli. Ziyaret, amacına uygun olmalı. Bu konuda rehberler çok önemli. Alanlarında iyi yetişmiş olmalı.” dedi.

Mekke ve Medine’ye gidildiğinde nerelerin ziyaret edilmesi gerektiği ve nerelerin Peygamber Efendimiz’e (sas)’e ait izler taşıdığını resimler ve animasyonlarla gösteren Erkol, umreye gitmenin ne denli önemli olduğunu anlattı. Yaklaşık 2 saat süren program sonunda yoğun katılımdan dolayı memnun olduklarını belirten NİSADER üyesi Nevin Yücel, “Kutlu Doğum Haftası programlarından önce peygamber sevgisinin gönüllere yerleşmesi için hazırlanan etkinliğe katılan herkese teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here