Umre ödüllü bilgi yarışması

Şanlıurfa’da Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın desteğiyle umre ödüllü bilgi yarışması düzenlendi.

Şanlıurfa’da, Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın desteğiyle 1400 Euro değerinde umre ödüllü bilgi yarışması düzenlendi.

Sözcü’nün haberine göre, ‘kitap okuma alışkanlığının gençler arasında yaygınlaşması ve İslam dinin temel bilgilerinin öğrenilmesini teşvik amacıyla’, Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları kapsamında düzenlenen Ödüllü İlmihal Bilgi Yarışması’nda dereceye girenlere umre gezisinin yanı sıra dizüstü bilgisayar, akıllı telefon, tablet bilgisayar ve kitap setleri hediye edileceği belirtildi

Türkiye’de 60 ilinde faal olan Gençlik Kulüpleri tarafından düzenlenen yarışmaya katılanlar, Diyanet İşleri eski Başkanı Ömer Nasuhi Bilmen’in ‘Büyük İslam İlmihali’ adlı kitabını okuyacak ve ardından 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü Türkiye genelinde yapılacak sınava katılacak. Yarışma 18 yaş altı ve 18 yaş üstü olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilecek.

Daha önce de çeşitli illerde, yine Milli eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın desteğiyle umre ödüllü bilgi yarışmaları düzenlenmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here