Umre Ödüllü Kuran Okuma Yarışması

Ankara İncirli Lisesi panolarına asılan afişlerle öğrenciler “Kuran Meali Bilgi Yarışması”na davet edildi. Ankara genelinde düzenlenecek yarışma ortaokul ve lise öğrencilerini kapsıyor.

AKP iktidarında gün geçtikçe artan gerici uygulamalar tüm okullarda yaygınlık kazanarak devam ediyor.

Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği imzasıyla İncirli Lisesi panolarına asılan afişlerle öğrenciler “Kuran Meali Bilgi Yarışması”na davet edildi.

Afişe tepki gösteren öğrencilere afişin “resmi” olduğu belirtilirken, okul müdürünün de bu yarışmaya katılmaları için öğrencileri teşvik ettiği ifade edildi.

“Çocuklarımızın ve gençlerimizin her türlü ön yargıdan uzak, temiz, duru, dingin bir kalp ile Kur’ân-ı Kerîm’i anlayacak şekilde okumasını sağlamak, okumaya ilginin azaldığı günümüzde; okuyan ve düşünen bireylerin yetişmesine katkı sağlamak ve bireyler arasında okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak” gibi amaçlarla organize edildiği iddia edilen yarışma, hem ortaokul hem de liselere yönelik iki ayrı kategoride gerçekleştirilecek.

AKP iktidarında her geçen gün artan bu tarz yarışmaların klasik ödülü burada da değişmezken, birinciye Umre ödülü verilecek.

Her grup 1. sine : Umre
Her grup 2. sine : Dizüstü Bilgisayar
Her grup 3. süne : Netbook
Her grup 4. Süne : Akıllı Telefon
Her grup 5. Sine : Dijital Fotoğraf Makinesi
Her grup 6-10 suna : Çeyrek Altın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here