Mübarek Üç Aylar

 

 

 

 

 

Dini anlatımda Şühûr-ü selâse” yani üç aylar olarak da bilinen mübarek bereket ve rahmet dolu aylara girmiş bulunmaktayız.

Allahüteala kalplerimizde iman içimizde huzur nasip eylesin. Tüm Müslüman âlemi için rahmet kapılarının sonuna kadar açık olacağı bu mübarek aylarda küslerin barışması kalplerdeki pasın atılması yedi cihanda gönlümüzden aşk ile salavat getirilip ibadet yapılması oruç tutulması gibi birçok güzellikleri yaşayacağımız recep, şaban ve ramazan aylarında gönüllerimizin güzelliği ve ahretlik yerimizin mevkii için kalp ile aşk ile ibadet dolu bu üç aylarda namazlarımıza oruçlarımıza önem verelim.

Ne mübarek aylardır üç aylar bulunduğumuz ortamda mistik bir koku kalplerde bir sessizlik doğallık huzur veriri işte bu hikmet rabbimdendir. Sayısız rivayetlerle dualarla ibadet aşkını doyasıya yaşayacağımız bu mübarek aylarda her şeyin kalbimizden geçtiği gibi olmasını rabbimiz nasip eylesin. Tüm Müslüman âleminin hayırlı bol dualı rahmet kapılarından nasiplerini alacak kullardan olmalarını yüce Allahtan dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here