Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Kırşehir Belediyesi, vatandaşların daha huzurlu bir bayram geçirmesi için tedbirlerini aldı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kurban Bayramı öncesi Kırşehir Belediyesi’ne bağlı birimler tarafından gerekli bayram tedbirlerinin alındığını, bayram öncesi ve bayram süresince görev yapacak olan personelin, vatandaşların bayramı rahat ve güvenli geçirmeleri için çalışacağını söyledi.

GIDA KONTROLLERİ ARTTI

Başkan Bahçeci konuşmasına şöyle devam etti: “Bayram öncesinde yiyecek, içecek satan iş yerleri üzerinde kontroller yoğunlaştırılırken vatandaşlara bozuk ve miadı dolmuş gıda maddeleri satılmaması ve yedirilmemesi için iş yerlerine gerekli denetimler yapılıyor. İlgili müdürlükler 7/24 hizmette olacak. Bayram öncesi kurbanlık hayvanlar, hayvan pazarı ve Kurban Hizmetleri Komisyonunca alınan kararlar doğrultusunda belirtilen kurbanlık hayvan satış yerlerinde alım ve satımların yapılmasına; Belediye Veteriner Hekimi ve Zabıta ekiplerince işbirliği ile koordinasyon sağlanarak denetleme ve kontrolü sürekli yapılacak. Kurban kesim yerlerinde sağlık kurallarına, hijyenik şartlar ve dini kurallara azami ölçüde uyulması sağlanacak. Kurban Hizmetleri Komisyonunca belirlenen İstanbul et kombinası, Kısmet et kombinası, Kırşehir et kombinası, kapalı pazar yeri ve özel mülk alanları dışında uygun olmayan cadde ve sokak gibi yerlerde kesim yapanlar Belediye zabıtasınca tespit edilecek. 2872 Sayılı Çevre Kanununun ilgili maddeleri gereğince ceza uygulanacak. Kurban kesim yerleri dışında kurban kesimine müsaade edilmeyecek.”

MEZARLIKLAR BAYRAMA HAZIR

Başkan Yaşar Bahçeci, mezarlıklarında ismine yakışır bir hale getirilerek bayrama hazır hale getirildiğini belirterek yol ve tretuar çalışmaları tamamlanan mezarlıklar içerisinde genel temizlik ve bakımın yapılarak, vatandaşların daha rahat ziyaret edebileceği hale getirildiğini söyledi.

Kurban Bayramı dolayısı ile vatandaşların keseceği kurbanlarından çıkacak olan çeşitli atıkların gelişigüzel olarak bırakılmaması ve düzenli toparlanması için Kırşehir Belediyesi olarak bayram öncesinde Kurban Poşeti de dağıtacaklarını kaydeden Bahçeci; “Vatandaşların özellikle temizlik noktasında daha dikkatli ve hassas davranmalarını istiyorum.” şeklinde konuştu.

TELEFONLA ACİL HİZMET

Kurban Bayramı süresince kurban atıkları kontrol edilip en kısa sürede kaldırılarak çevreyi rahatsız etmelerinin önleneceğini ifade den Bahçeci, “Bu konularda vatandaşlar; her türlü şikayetlerini günün her saatinde telefonla bildirmelerini istiyoruz. Bütün İslam Alemi ve Kırşehirlilerin Kurban Bayramını kutlar, huzurlu ve mutlu bir bayram temenni ediyorum.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here