Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kurban Bayramı’nı vatandaşların rahat, huzurlu ve güvenli bir ortamda geçirmeleri için gereken tüm tedbirlerin alındığını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hoşgörünün, birlikteliğin ve dayanışmanın öne çıktığı Kurban Bayramı’nın huzurlu bir ortamda geçirilmesinin önemini vurgulayarak, “Kurban Bayramı’nı Bursa’da ailelerimiz ve dostlarımızla birlikte en iyi şekilde yaşamak istiyoruz. Sevgi, barış, dostluk, kardeşlik ve dayanışmanın arttığı, dargınların barıştığı bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu ve heyecanını taşıyoruz. Bayramlardaki birlik ve beraberliğin Bayram sonrasında da devam etmesi temennisiyle tüm hemşehrilerimin bayramını tebrik ediyor, sağlık ve esenlikler diliyorum” diye konuştu.

Kent mezarlığına rahat ulaşım

Büyükşehir Belediyesi’nin kentte huzurlu bir Bayram yaşanması adına yapılan çalışmalar kapsamında Kent Meydanı’ndaki otobüs durağından arife günü ile bayramın 1. günü, 10.00 ile 18.30 saatleri arasında, saatte bir karşılıklı olarak Hamitler Kent Mezarlığı’na ücretsiz otobüs seferleri hizmet verecek. Hamitler’e ulaşımı sağlayan bu otobüs, Kent Meydanı, Ulubatlı Hasan Bulvarı, İzmir Yolu, Yeni Mudanya Yolu, Filament Kavşağı, Kavaklı ve Albayrak caddeleri istikametini kullanıyor.

Ulaşım hattı

Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmesi Müdürlüğü ile hafif raylı sistemin işletmesini yürüten BURULAŞ Genel Müdürlüğü, vatandaşların Bayram süresince rahat ve güvenli bir biçimde yolculuk etmelerini sağlamak için her türlü önlemi alarak normal seferlerini sürdürecek. Vatandaşlar ulaşımla ilgili her türlü talep ve şikayetlerini ise 230 00 30 ve 0 530 501 10 10 no’lu ulaşım hattına bildirebilecekler.

Ekipler işbaşında

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Kurban Bayramı süresince denetimlerini sürdürecek olup, 225 18 09 – ( Dahili 4500 ) – 233 50 02 – 234 77 52 – 444 16 00 ve Alo Belediye 153 no’lu telefonlara başvurulduğu takdirde vatandaşlarımıza, yaya ve motorize ekiplerle yardımcı olacak. Bursalılar, Bayram süresince görev yapacak olan Şehirlerarası Otobüs Terminali Zabıta Karakolu’na 261 52 40 no’lu telefondan ulaşabilecekler. Ayrıca yine Bayram süresince 24 saat nöbetçi ekip bulunduracak olan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Nöbetçi Amirliği’ne 225 18 09 no’lu telefon ve Trafik Zabıta Karakolu’na 233 50 02 – 234 77 52 numaralı telefonlardan yapılan başvurular değerlendirilecek.

İtfaiye, 272 personelle görev başında

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığımız, Kurban Bayramı’nda her türlü itfaiye hizmeti ve yangın ihtimaline karşı, 17 ayrı grupta 272 personel ve 56 araçla görevini sürdürecek. Hemşerilerimiz, ihtiyaç duyulması halinde itfaiyenin 110 numaralı yangın ihbar hattına ulaşabilecekler.

Yollarla ilgili sıkıntılarda acil müdahaleler için Yol Bakım Onarım Şube Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan nöbetçi ekibe ihtiyaç duyulması halinde hemşerilerimiz 248 88 68 numaralı telefona başvurabilecekler.

24 saat aralıksız hizmet

BUSKİ Genel Müdürlüğü’nün bakım ve onarım ekipleri 24 saat hizmet verecek. Vatandaşlar, su ve kanalizasyonla ilgili her türlü şikayetlerini 185 veya 270 28 00 no’lu telefona bildirerek, yardım isteyebilecekler.

Bayram süresince Mezarlıklar Şube Müdürlüğü de defin işlemlerini sürdürecek. Mezarlıklar ziyarete açık olacak.

Dilek ve şikayetler

Vatandaşların her konudaki dilek ve şikâyetlerine yardımcı olmak üzere aşağıda isimleri ve telefonları belirtilen hizmet birimlerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here