2012 Yılı Hac Fiyatları kalış sürelerine ve konaklama tercihlerine göre sürekli değişik fiyatlar sergilemekte. Genelde hacca gidecek hacı adayları için ön bilgi vermek gerekirse tahmini aşağı yukarı hac fiyatları şöyledir.
Normal Konaklama

Kadın ve erkeklerin ayrı ayrı odalarda en fazla 5 kişinin birlikte kalacağı Mekke’de Harem avlusuna en fazla 7 km Medine’de ise Merkezde veya Hareme en fazla 700 metre mesafede yer alan binalarda her bir odada asgari 4 m²’ ye 1 kişi düşecek şekilde, Kalış süresi uçak programına göre tahminen 25 – 45 gün arasında olacağı, otel ücretlerinin de tahmini olarak: Fiyat ağırlığı:

2.730 – 2.850 AVRO olarak belirlenmekte

Müstakil Evlerde Konaklama

Mekke’de Harem avlusuna en fazla 7 km Medine’de ise Merkeziye de veya Harem avlusuna en fazla 700 metre mesafede yer alan, standart otel hizmeti verilmeyen, içinde tuvalet, banyo ve buzdolabı bulunan, 2 veya 3 kişilik odalarda müstakil bir evde konaklamak isteyenlere.

Kalış süresinin uçak programına göre takriben 15 – 30 gün tahmini kalış süresine göre Otel ücretlerinin de tahmini olarak fiyatları

3.950 – 4.990 AVRO arasında olması öngörülmüştür.

Bu türün, binaların harem avlusuna takribi uzaklıklarına ve verilecek hizmet durumlarına göre 3 ayrı şekilde düzenlenmektedir.

Otelde Konaklamak İsteyenler için

Tahmini kalış süresi 12 – 25 gün arasında tahmini süre hacı adaylarının istekleri doğrultusunda değişebilir buna istinaden kalınacak yerler Mekke ve Medine standartlarına göre lüks oteller ile yıldızlı statüde olup, günlük oda temizliği, çarşaf ve havluların değişimi vb. hizmet veren otellerde kalacak hacılar için, 2 veya talep olması halinde 3 kişilik odalarda konaklama yapılabilmektedir.. Anlaşmaya göre 2 veya 3 öğün açık büfe yemek verilebilmekte daha konforlu hizmet alınmaktadır. Tamamen hacı adaylarının konforu ve rahatlığı ön planda tutulan otellerde yıldız sayılarına göre de hizmetler değişebilmektedir.

5.750 AVRO ve üzeri olarak tahmini fiyatlardadır.

Yukarıda belirtilen konaklama hizmetleri ve fiyatları hacı adaylarının konaklamak istedikleri yerler ve alacakları hizmetler ile değişebilmektedir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here