Hac ve Umre sayısı düşürülecek

Mescid-i Haram Özel Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yahya Al-Zahrani hac ve umre yapacakların sayının düşürülmesi kararının isabetli olduğunu savundu.

Suudi Kralı’nın emir ve yönlendirmeleri doğrultusunda Harem-üş-Şerif’in bugünlerde birden fazla projeye tanık olduğuna işaret eden Al-Zahrani, bunun Kral Abdullah’ın Hac ve Umrecilerin ibadetlerini rahat yapmaları için gösterdiği önem ve ilginin bir göstergesi olduğunu söyledi.

Uygulanmakta olan dev projelerin tamamlanmasına kadar geçen süre içinde hacı ve umreci sayısının azaltılması, hafifletilmesi gerektiğine dikkat çeken tümgeneral, “Özellikle tavaf alanında yapılan ve hızla devam edem genişletme çalışmaları, Kabe’ye gelenlerin güvenliği ve selameti için sayının azaltılması gerekiyor.” dedi.

Yahya Al-Zahrani ayrıca Kabe’ye gelen umreci ve ziyaretçilere bu çalışmaları dikkate almaları ve tavaf alanına daha az inmelerini çağrısında bulundu. Namaz saatlerinde ise bodrum, üst ve çatı katlarına yönelip, tavaf alanını umreciler için boşaltmalarını istedi.

Mescid-i Haram Özel Güvenlik Kuvvetleri Komutanı, Mekke’de yaşayan vatandaşlara ve mukimlere de, özellikle Ramazan ayında yaşanacak izdihamın azaltılması için civardaki mescitlere gitmeleri yönünde çağrıda bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here