Hafızlar Taçlandı

Adana’nın Kozan ilçesi Müftülüğü’ne bağlı yatılı Kur’an kursunda hafızlıklarını tamamlayan 6 kız öğrenci için tören düzenlendi.

Adana’nın Kozan ilçesi Müftülüğü’ne bağlı yatılı Kur’an kursunda hafızlıklarını tamamlayan 6 kız öğrenci için tören düzenlendi.

Kozan Kapalı Spor Salonu’nda yapılan törende konuşan Kozan Müftü Vekili İbrahim Öztürk, “Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz programımızda hafız öğrencilerimizi taçlandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Cenab-ı Allah’ın bizlere vermiş olduğu ruh Kur’an’dır. Eğer bir insanda ruh yoksa o insan ölüdür. İşte Kur’an’ın olmadığı insanlarda ölülerdir. İnşallah toplumumuz bundan sonra daha çok Kur’an’dan ilham alacak ve emin adımlarla ilerleyeceklerdir. Bizdeki vatan ve millet aşkı Hz. Peygamber ve Cenab-ı Allah’tan geliyor. Bu yıl hafız öğrencilerimizi Kozan Belediye Başkanımız Kazım Özgan ve dostlarımız bütün masraflarını karşılayarak umreye gönderecekler. Sayın Başkanımıza ve dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Programımıza katılan herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Program Adana İl Müftülük Korosu’nun ilahi gösterileri, Diyanet İşleri Başkanlığı İç Denetçisi Abdullah Vasfıyüce’nin günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti. Program daha sonra minik semazenlerin gösterisi, ilahi dinletileri ile devam etti. Program sonunda hafızlık eğitimlerini tamamlayan altı kız öğrenciye düzenlenen törenle hafızlık taçları takılarak çeşitli hediyeler takdim edildi.

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de törene katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here