Canik Müftülüğü’ne bağlı Soğuksu Pınarbaşı Kur’an Kursu’nda 2011-2012 eğitim-öğretim yılında hafızlık eğitimini tamamlayarak, Diyanet İşleri Başkanlığı’nca yapılan sınav sonucunda “hafızlık belgesi” almaya hak kazanan 16 öğrenci, Canik Müftülüğü tarafından umre ile ödüllendirildi.
Din hizmetinin en önemli ayağının Kur’an kursları ve hafızlık eğitimi olduğunu dile getiren İlçe Müftüsü Şakir Pinal, “Soğuksu Pınarbaşı Kur’an Kursumuzda eğitimlerini tamamlayarak hafize olan kızlarımızla ne kadar gurur duysak azdır. Emeklerimizin boşa çıkmadığını görmek bizleri mutlu ediyor. Hafızlık, bu dünyadaki hiçbir makam ve mevkiyle mukayese edilemeyecek ölçüde çok büyük bir nimettir. Hafızlık tacını giyen kızlarımıza verilebilecek daha büyük bir hediye bulamadık. Onları Rasüllullah’ın huzuruna göndererek, hafızlık sorumluluğunu hiç unutmayacakları bir ödül ile ödüllendirmeyi uygun bulduk” dedi.
Hafızlar, bugün kutsal topraklara uğurlandı. Canik Müftüsü, din görevlileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı uğurlamada duygulu anlar yaşandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here