Osmaneli Kapalı Pazar yerinde umre yolcularını uğurlama programına, Belediye Başkanı Mehmet Isıkan, AK Parti İlçe Başkanı Yalçın Karaca, İlçe Müftüsü Aydın Bostancı, siyasi parti başkan adayları, İl Genel Meclis üyeleri ve yeni adaylar ile umrecilerin yakınları katıldı.

İlahiler okunan umrecileri uğurlama programda bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Bostancı, bu yolculuğun sıradan bir yolculuk olmadığını, doğrudan Allah’a ve Resulüne giden bir yolculuk olduğunu anlatarak ‘Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V.) memleketine, O’nun huzuruna, O’nun camisinde ibadet etmeye, salavat ve selamlarınızı bizzat O’na arz etmeye gidiyorsunuz. Medine’de kaldığınız süre içerisinde O’na layık bir duruş sergilemelisiniz Sizler Kuran’ın indiği Efendimizin doğduğu yerlere gideceksiniz, tavaf yapacaksınız, say yapacaksınız. Bunların hep birer anlamı var. Onun için orada zamanınızı en iyi bir şekilde değerlendirin, Mekke-i Mükerreme ’ye varınca seher tavafı yapın. Allah, kardeşlerimizin umrelerini makbul eylesin, en güzel şekilde umre yapıp gelmeyi, gidemeyen kardeşlerimize de en yakın zamanda gitmeyi nasip eylesin” dedi.

Konuşmaların ardından Müftü Bostancı coşkulu bir dua yaparken, umreciler ve yakınları gözyaşlarını tutamadı. Duygulu anların yaşandığı tören sonrası umreciler, uçakla kutsal topraklara gitmek için Eskişehir’e uğurlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here