İçinde bulunduğumuz üç ayların hayırları bereketleri ve mucizevi etkileri anlatmakla bitmez. Bu mübarek aylarda yapılan ibadetler dünya hayatından kendimizi sıyırıp ahretlik yerimize yönelik ibadetlerdir.

 

Bu ibadetlerimiz içerisinde ramazan ayıda ayrı bir bereket bolluk ve hayır kapısıdır, tuttuğumuz oruçlar bizlerin yarenidir helede ramazan ayında fakirlere yaptığımız gizli yardımlar çok büyük bir sevaptır. Ramazan ayında bol bol durumlarımız el verdiğince çevremizdeki insanları iftara buyur etmeli birlikte oruç açmalıyız. Peygamber efendimiz buyuruyor ki her kim ramazan ayında namazını orucunu aksatmadan düzenli bir şekilde yapar ibadetini yerine getirirse ona 10 yıl ibadet yapmış gibi sevap yazılır günahları affedilir buyuruyor.

 

Böylesine mübarek bir ayda mümkün oldukça çevremizdekileri sofralarımıza buyur edelim ihtiyacı olan insanlara yardımda bulunalım ağır işlerde çalışan insanların işlerini hafifletip onlara ibadet yapabilmeleri için zaman tanıyalım. Her şeyin başı insanlık merhamet ve niyettir kalplerinizden kötülükleri def edip hayırlı bir ramazan ayı geçirmenizi bolluk ve varlık içinde sevdiklerinizle birlikte oturacağınız bereketli iftar sofralarınız olması dileğiyle. Kalplerinizde iman bolluğu ve ibadet ateşi bol olsun tutacağınız oruçlar kabul olsun amin.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here