Sunguroğlu Lisesi Mezunları Derneği (SUNDER) üyeleri, her Kurban Bayramı’nda olduğu gibi bu bayramı da fakir bir Afrika ülkesinde geçirecek.

Sunderliler Etiyopya, Senegal, Tanzanya ve Uganda’dan sonra bu Bayram rotalarını, Afrika’nın en fakir ülkelerinden birisi olan Kenya’ya çevirdi. Kurban Bayramı süresince Kenya’da bulunacak olan Sunderliler, kurbanlarını burada keserek fakir halka dağıtacak.

SUNDER’in gelenekselleştirdiği Kurban Bayramı yardımlaşma gezileri, üyelerinin de büyük ilgisini görürken, ziyaretler sırasında Türkiye’nin de tanıtımı sağlanıyor.

SUNDER Yönetim Kurulu Başkanı Önder Öztütüncü, bu etkinliği her yıl tekrarladıklarını belirterek, “Bilindiği gibi SUNDER, dernek üyesi olan ya da olmayan hayırseverlerden topladıkları kurban bağışlarını her yıl fakir bir Afrika ülkesinde kesiyor ve ihtiyaç sahiplerine kendi elleriyle teslim ediyor. Mübarek kurbanın etlerini belki de en çok ihtiyacı olanlara kendi elleriyle ulaştırıyor. Hayatlarında et yememiş insanların hayır dualarını alıp sevinçlerine ortak oluyor. 2008’de Etiyopya, 2009’da Senegal, 2010’da Tanzanya, 2011 yılında Uganda’ya yardım ziyaretlerinde bulunan ve buralarda yoğun ilgiyle ağırlanan SUNDER’in bu yılki durağı ise yine Afrika’nın en fakir ülkelerinden birisi olan Kenya olacak” dedi.

24 Ekim 2012’de THY ile Nairobi’ye hareket edeceklerini ifade eden Öztütüncü, “Bayramın 1’inci günü kurbanlar burada kesilip bütün gün kesilen kurbanların dağıtımı yapılacak. Bayramın 2’nci ve 3’üncü günü kurban Eti dağıtımına devam edilecek. Bayramın 4’üncü günü Kenya’nın en popüler doğal parklarından Masai Mara’ya hareket edecek olan kafilemiz, bin 510 kilometrekare alanı kapsayan bu doğal parkta ilk safarisini de yapacak. Masai Mara’da vahşi yaşamın hayret verici görüntülerine tanık olacak ve ‘Big 5’ denilen aslan, leopar, gergedan, manda, fil dışında çita, zürafa, impala ve mara nehrinde su aygırı ve timsah görebileceğiz. 5’inci gün Mobasa şehir turu ve deniz safarisi yapılacak. 6’ncı gün Nairobi’ye dönüş yapılarak THY’nin 608 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul/Gaziantep’e dönülecektir Kenya için kurban bağışı yapmak isteyen hayırsevere kapımız açıktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here