Tatilinde ‘umre’ ziyareti

Kütahya ve Afyonkarahisar’dan 170 öğretmen, öğrenci ve veliden oluşan kafile, umre organizasyonuyla Suudi Arabistan’a hareket etti

Kütahya ve Afyonkarahisar’dan 170 öğretmen, öğrenci ve veliden oluşan kafile, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, Zafer Havalimanı’ndan düzenlediği ilk umre organizasyonuyla Suudi Arabistan’a hareket etti.
Yolculuğa Kütahya’dan katılan ve Eyüp Sultan Camisi önünde toplanan 99 kişi, dua edilmesinin ardından Altıntaş ilçesindeki Zafer Havalimanı’na gitti. Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, İl Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık ve İl Müftüsü Mustafa Üskülüplü, havalimanında düzenlenen uğurlama töreninde, Kütahya’dan 99, Afyonkarahisar’dan 71 olmak üzere toplam 170 öğretmen, öğrenci ve veliye birer karanfil verdi.
Grup, Kütahya Merkez Vaizi Hasan Tekin’in dua ettirmesinden sonra yakınlarıyla vedalaşıp pasaport kontrollerini yaptırarak, Türk Hava Yolları’na (THY) ait uçakla Suudi Arabistan’ın Cidde kentine hareket etti. Umre ziyaretine uğurlanan kafilenin, 5’er gün Medine ve Mekke’de konakladıktan sonra 7 Şubat’ta Türkiye’ye dönmesi planlanıyor.
Üskülüplü, tören sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak illerine yönelik inşa edilerek 25 Kasım 2012’de hizmete giren ve Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olan Zafer Havalimanı’ndan ilk yurt dışı uçuşun, bir özel seyahat firmasının umre organizasyonu kapsamında 4 Ocak’ta Cidde’ye yapıldığını hatırlattı.

Öğretmen, öğrenci ve velilerden oluşan bu grubun, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Zafer Havalimanı’ndan gerçekleştirdiği ilk organizasyon çerçevesinde umreye uğurlandığını belirten Üskülüplü, şöyle konuştu:
“Zafer Havalimanı, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hac ve umre ziyareti organizasyonları için kullanılan hava meydanları listesine alındı. Artık bundan sonra bölgemizden hem hac hem de umre seferleri, bu havalimanından yapılacak. Daha önce bölgemizden hacca ve umre ziyaretine gidişler, büyük şehirlerde uçaklara bininceye kadar uzun sürüyordu. Aynı şekilde dönüşlerde uçaktan inip memleketlerine gelinceye kadar da süre uzundu. Zafer Havalimanı’nın devreye alınması hem yolculuğun süresini kısaltacak hem de daha rahat bir yolculuk imkanı sağlayacaktır. Bu imkanı sağlayan yetkililere teşekkür ederiz.”
Üskülüplü, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, yarıyıl tatilini kapsayan umre organizasyonunu indirimli fiyatlarla düzenlediğini sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here