Türk vatandaşları artık ilk olarak Yanbu’ya uçuyor.

Umre için gidilen kutsal topraklarda, Mekke ve Medine ulaşımında havaalanında bekleme çilesine maruz kalan Türk vatandaşları artık ilk olarak Yanbu’ya uçuyor.

THY’nin hat açtığı Yanbu, Mekke ve Medine’ye bir kaç saat mesafede.

Bir Kızıldeniz şehri olan ve mercan kayalıklarıyla ünlü Yanbu’ya inen yolcular Medine’ye giderken Bedir Şehitliğini de ziyaret edebiliyor.

Yanbu’ya inen yolcular İstanbul’da ihrama girmek zorunda da kalmıyor.

Suudi Arabistan’a umre için gelenler artık Türk Hava Yolları’nın yeni kapılarından biri olan Yanbu kentinden ister Medine’ye isterse Mekke’ye karayoluyla bir kaç saat içerisinde ulaşabiliyor.

Mekke ve Medine’ye olan yakınlığı ile konforlu ve hızlı hizmet veren yeni havalimanının da katkısı ile Yanbu, saatleri bulan bekleme problemi nedeniyle Cidde ve Medine havalimanlarına alternatif olarak son zamanlarda umre yolcuları tarafından sıklıkla tercih edilmeye başlandı.

Yanbu ayrıca Bedir Şehitliği ziyareti ve ihram kolaylığı konusunda da çeşitli avantajları ile umre yolcularının gözdesi olmaya başladı.

THY Yanbu Müdürü Mustafa Pehlivan “Yanbu havalimanı, hizmeti ve operasyonu son derece hızlı ve konforlu olan bir havalimanı. Çağdaşlığı, temizliği ile operasyon hızı ve konforu sayesinde butik ve VIP hizmeti veren havalimanında, THY olarak yolcularımızı güvenli ve rahat şekilde 40 ila 50 dakika içinde alan dışına çıkarıyoruz. Ülkeye girişte ve ülkeden çıkışta, Medine ve özellikle Cidde’deki gibi saatleri bulan meşakkatli bekleme ve havalimanına erken gelme problemlerini ve Yanbu havalimanının bu avantajlarını dikkate aldığımızda, umre seyahati açısından yolcularımız ve acentelerimiz tarafından Yanbu’yu tercih edilir konuma getirdi” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here