Umreye Götüreceğiz diye birçok kişiyi kandırdılar

Umreye gitmek isteyenlerden umreye götürme vaadi ile yüklü miktarlarda para alan hayal tacirleri birçok kişiyi kandırdı.

Umre mağdurları para ödedikten sonra birçok firmanın sözünü tutmadığını hatta ortadan kaybolan firmaların olduğunu iddia ettiler.
İşte şikayetlerden bazıları şöyle:
M. Ç.: “Bir otelde tur tanıtımı yaptılar. Umre programına katıldık. 4 Bin TL karşılığında umre programına katıldık. Tüm hazırlıklarımızı yaptık izinlerimizi aldık. Umreye gideceğimiz günün bir günü öncesi başka bir turdan arandık ve para istediler. Bizim para ödediğimiz tur başka bir turla anlaşmış fakat onlara da para ödememiş. Senet yapmışlardı paranın neredeyse tamamını ödedim 3 adet senet kaldı ellerinde ama ben kalan parayı ödemek istemiyorum.”
G. S.: “Umreye gitmek için başvurduk paramızı verdik ne götürdüler nede para iadesi yaptılar bir senedir paramızı alamıyoruz .”
C. I.: “Tur ile umreye gittik burnumuzdan getirdi. Dönüş biletlerini almamışlar bir gün sonra Medine’den Ciddeye gittik ve hava yollarına bagajsız ucuz bilet almışlar zemzemleri bıraktık.”
S.G.: “Tur firması ile anlaşıp umreye gitmek için para ödedik. Umreye gitmek için biriktirdiğimiz tüm parayı verdik. Tarih yaklaşınca firmadan bilgi almak istedik ama ulaşamadık. Kimseler ortada yoktu. Birçok kişiden paraları aldıktan sonra ortadan kaybolmuşlar.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here