Suudi Arabistan’daki Mekke’nin kalbinde yer alan Makkah Millennium Hotel, Mescid-i Haram’a ve Kabe’ye bakmaktadır. Mescid-i Haram manzaralı, klimalı, halı zeminli ve 10.000 kişi kapasiteli 2 adet ibadethane mevcuttur.

Makkah Millennium’daki tüm odalar şehir, dağ, Kabe veya Mescid-i Haram manzaralıdır. Hepsinde çalışma masası ve kanepe vardır. Süitlerin ayrı oturma odasında yemek alanı bulunmaktadır. Executive oda Executive Lounge erişimine sahiptir.

Asya yemekleri ve bölgesel spesiyalitelerin sunulduğu EL Etlalah Restaurant’ta geleneksel tarzda kemerli pencereler bulunmaktadır.Al Fayhaa Restaurant’ta Arap lezzetlerini, Lagenda’da ise otantik dünya lezzetlerini tadabilirsiniz. Caffé Cino’da Arap kahvesi eşliğinde dinlenebilirsiniz. Ayrıca Refleksoloji Sağlık Merkezi’nde ayak masajı yaptırabilirsiniz.

Tesis bünyesindeki kapsamlı alışveriş merkezinde yemek mekanı ve 450 adet marka mağazası vardır. Makkah Millennium Hotel, Mekke’deki Kabe ve Zemzem Kuyusu gibi cazibe merkezlerinin çok yakınındadır. Diğer önemli kutsal mekanlar ise yaklaşık 8 km mesafededir. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here