Durum: 5 ‘lı Ultra – Delüx
Konum: Cidde Havalimanına 80 km. Mescid-i Haram’a 0 mt.
Odalar: Kral Dairesi
ODADAN KÁBE MANZARASI
Zamzam Kulesi’nde yatak odanızdan Kábe’yi izlemeniz de mümkün. Münşeat Emlak tarafından yapılan Zamzam Tower, 31 katta 1240 otel süitinden oluşuyor. Toplam 91 bin 326 metrekare alanı olan kulenin bazı özellikleri şunlar: Toplam 4 bin 668 devremülk bulunan Zamzam Towers’ta Zamzam kuyuları arasında sadece 120 metre mesafe bulunan kuleler bu nedenle Zamzam Towers olarak adlandırılıyor
Süitler, 5 yıldızlı otel dekorasyonuna sahip. Kulede 36 asansör bulunuyor. Yerli ve yabancı restoranların yer aldığı yiyecek-içecek bölümünün yanısıra 7 bin metrekarelik alışveriş merkezi var. Ezan sesini, Harem-i Şerif’ten konutlara ulaştıran özel ses sistemi var. Komplekste 5 bini kapalı olmak üzere 50 bin kişinin namaz kılması mümkün Kulenin 1400 araçlık kapalı otoparkı bulunuyor. Kompleks içinde tüm acenta hizmetleri ve tur servisleri, araba kiralama ve bilet ofisi var. Mekke’de yasak olmasına rağmen Zamzam Tower’da helikopter pisti de mevcut. Giriş çıkışlarda özel kart sistemi kullanılıyor.
5 TİP SÜİT VAR
Diğer Avantajlar
HELİKOPTER PİSTLERİ
S. Arabistan ‘ ın en yüksek binası olacak komplekste helikopter pistleri de var.
7 kuleden oluşan projenin tam ortasında yer alan otel binasının en üst katı ise Uzay Bilimleri Enstitüsü oluyor.KABE’nin Güneydoğu’sunda yer alan, Osmanlı döneminden kalma tarihi Ecyad Kalesi yıkılarak inşa edilen, Zamzam Tower’ın bulunduğu Kábe’ye nazır El-Beyt Kuleleri’nin tam ortasındaki dev otel binasının en üst katının Uzay Bilimleri Enstitüsü olacağı belirtildi.
 
VİZE GARANTİSİ YOK
Kral Abdülaziz Kutsal Kent Hizmetleri Vakfı’na ait arazi üzerinde Bin Ladin Grubu’nun yaptığı inşaatlardan biten tek bina şimdilik Zamzam Tower. Kuleden süit satın alan ancak hac vizesi alamayan Türkler ise öfkeli. Türk müşteriler, satış aşamasında kendilerine hac vizesi istenmeyeceğinin söylendiğini anlatıyor. Bin Ladin Grubu ise böyle bir söz vermediğini belirtiyor.
 
KONUMU
Osmanlı Devleti’nin Kabe’yi korumak için 18. yüzyılda yaptırdığı Ecyad Kalesi’nin yerine yapılan dev kulelerin adı Zamzam TOWER’dır. Ecyad tepesi düzleştirildiği için kompleks, Kabe’ye iyice yakınlaşmış. Yaklaşık 800 metre yükseklikteki Sevr Dağı’ndan bakıldığında Mekke’ye hakim tek yapı olarak Zamzam kuleleri gözüküyor. Mağazanın ilk üç katında lüks alışveriş mağazaları ve kafeler var. Kabe’nin fotoğrafının çekilmesine ise asla izin verilmiyor.
2002 yılında Suudi hükümeti tarafından yıkılan kalenin yerine inşa edilen Zamzam Kulesi’nde 4 bin 668 daire bulunuyor. İçinde alışveriş merkezi ve lokantalar da yer alıyor. Kule, altı kuleyi daha içine alan 1,4 milyon metrekarelik alana inşa edilen Abraj el-Bait kompleksinin bir parçası. Hac sezonu dışında kent manzaralı 33 metrekarelik stüdyo daireler kiralanıyor.
Ecyad Kalesi, Kabe’nin asi kabilelerden savunmasına yardımcı olmak üzere 1781 yılında yapıldı, Birinci Dünya Savaşı’nda Türk garnizonu olarak kullanıldı. Kabe’ye hakim bir tepede, 23 dönümlük arazi üzerine inşa edilen kale Ocak 2002’de yerine otel yapmak için yıkılmıştı. Böylece Mekke’deki 500 yıllık Türk hakimiyetinden geriye revaklar dışında eser kalmadı.
Suudi devleti, konaklamadan kendi payına düşecek geliri Kábe ‘ nin muhafaza edilmesinde kullanacağını söylüyor. Devremülk sahiplerinin dairelerini fahiş fiyatlara kiraya vermesinin önünde herhangi bir engel bulunmuyor. Mekke ‘ deki kültürel ve tarihi mekanların korunması için kurulan İslami Miras Vakfı ‘ nın eşbaşkanlarından tarihçi İrfan Ahmet el-Alavi, ‘ Bu devremülk sistemi, kutsal kentin istismarı ve ticarileştirilmesi anlamına geliyor. Yeterli konaklama merkezi yok diyorlar. Peygamberimiz’in 10 yaşında Ecyad’da koyun güttüğü rivayet ediliyor.Zemzem Tower’da ‘Stüdyo’, ‘Küçük’, ‘Büyük’, ‘Emirlik’ süitleriyle ‘Kral Dairesi’ olmak üzere 5 farklı tip süit yer alıyor. En küçüğü 35 metrekare olan süitler, 2 yetişkin ve 1 çocuk için planlanmış. Emirlik ve Kral Dairesi ise 76 metrekare. 4 yetişkin ve 2 çocuğa hizmet verebiliyor. Küçük süitler 50, büyük süitler ise 55 metrekare.