Durum: 5 ‘lı Ultra – Delüx
Konum: Cidde Havalimanına 80 km. Mescid-i Haram’a 20 mt.  
Odalar: Harem-i Şerif manzaralı 652 oda, lokal ve uluslararası telefon ve fax servisleri, buzdolabı, saç kurutma makinesi, televizyon, banyo, odadan kontrollü klima.
Studio
3 ile 5 kişilik kapasiteli mutfaklı ve manyolu odalardır. Duplex: Mutfak ve dahili merdiveni olan 2, 3 yada 4 yataklı odalardır. Villas: Harem Manzarası olan 2, 3 yada 4 yataklı odalardır. Penthouse: 4 yatak odası, 2 oturma odası, 1 yemek odası, hizmetçi odası, mutfağı ve 6 banyosu olan suitlerdir. Royal Suite: 3 yatak ydası, oturma odası, yemek odası, hizmetçi odası, mutfağı ve 5 banyosu olan suitlerdir. Upper Suite: 2 yatak odası, oturma odası, yemek odası, hizmetçi odası, mutfağı ve 3 banyosu olan suitlerdir.
Yemek
Enternasyonal ve şark mutfağı mevcuttur.
Lagenda Restaurant
Çin ve Asya mutfağından çeşitlerle hizmetinizdedir. Roshan Restaurant: Ortadoğu mutfağından çeşitler ve açık büfesiyle hizmetinizdedir. Al-Andalus: Ortadoğu ve Avrpua mutfağından çeşitlerle hizmetinizdedir. Al-Yasmeen: Çay, kahve, hafif yiyecekler, Ortadoğu ve Avrupa mutfağından çeşitli pastalarla hizmetinizdedir.
Diğer Avantajlar
24 saat oda servisi, limuzin servisi, Arap ve İngiliz radyolarını dinleme imkanı, sağlık merkezi, tekerlekli sandalye, alışveriş kompleksi ve otopark, para bozdurma, 20.000 kişilik mescid, 450 mağaza.
Web Adresi: Mekke Hilton