Kim Umreye Gitmek ister yarışması

Kim ister yarışması

Karabük Üniversitesi’nde ‘Kim Umreye Gitmek İster’ isimli bilgi yarışması düzenlendi.

Karabük Üniversitesi ve Karabük Müftülüğü, Kutlu Haftası etkinlikleri kapsamında ‘Kim Umreye Gitmek İster’ adlı bilgi yarışması düzenledi.

Üniversitenin konferans salonunda düzenlenen yarışmaya Karabük Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Burhanettin Uysal, Karabük İl Müftüsü Halil Bektaş, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Televizyonda yayınlanan bilgi yarışmasının formatında hazırlanan yarışmada, Peygamberimiz’in (S.A.V.) hayatından sorular soruldu. Yarışmada yüzde 50 joker hakkı, telefonla sorma hakkı ve sürpriz joker hakkı olmak üzere yarışmacılar üç joker hakkına sahip oldu. 15 öğrencinin katıldığı yarışmada, sorulan 14 soruya doğru cevap veren İlahiyat Fakültesi öğrencisi Mehmet Ali San birinci olurken, Münir Çınar ikinci, Büşra Erçoşkun üçüncü oldu. Mehmet Ali San, Haziran ayında tüm masrafları İl Müftülüğü tarafından karşılanmak üzere hediyesi kazandı. Yarışmada ikinci olan öğrenciye laptop, üçüncü olana ise kol saati hediye edildi.

Rektör Burhanettin Uysal, “Eğer biz iç dünyamızda huzuru yakalamak istiyorsak önderimiz olan sevgili Peygamberimiz’i takip etmemiz gerekiyor. Takip edebilmek için de onu tanımak gerekiyor” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir